Ученици наше школе  Никола Телса у Јагодини посетили су  Средњу техничку школу „Михајло Пупин“ у Кули. Посета у циљу презентације практичних  задатака са ученицима који се раде на завршном испиту код образовног профила  Електротехничар обновљивих извора енергије организована је 18. маја 2023. године.

Јагодинску групу која се састојала од 28 матураната са овог смера провели су наставници    кроз кабинете, радионице и лабораторије.  Представљен им је рад СТШ „Михајло Пупин“ и следеће посете:

• Организована посета биогасног постројења, Kompanija Sunoko , MK Group (Предавање о процесу производње биогаса и његовом значају за одрживу енергетику и обилазак биогасног постројења уз пратњу стручних водича.)
  • Полигон и демонстрацију рада система из обновљивих извора енергије коју су реализовани од стране Института „Михајло Пупин” – Београд
  • Ветропарк  Кула на Штолцу где се налазе и соларни панели

И за крај  ученици су имали прилику да виде демонстацију рада топлотне пумпе и пример практичног задатка који се ради на завршном испиту.