„ Живот и страдање породице Тајтацак“

У суботу, 13.јануара 2016. у Центру за културу, у  Јагодини, одржана је презентација филма   „ Живот и страдање породице Тајтацак“. Филм је истраживачки и креативни пројекат тима ученика и професора ЕГШ „Никола Тесла“.  Заснован је на причи о јеврејској  породици Тајтацак,  која је живела у Јагодини до краја Другог светског рата , тачније до 1948. када се једини преживели Анђелко Тајтацак, са својом породицом, исељава у Израел.Филм је настао и из потребе развијања свести и стицања знања о великој теми Холокауста.

Ступивши у контакт са ћерком Анђелка Тајтацака, Ницом Ницибон, започет је рад на прикупљању  чињеница, избору грађе и уобличавању документарног филма. Циљ је остварен, а пре свега важна је била заинтересованост ученика, њихово ангажовање и практичан рад, као и време и труд које су уложили, вођени инструкцијама својих професора.