Обележавање значајних датума – 16.октобар је Светски дан хране

Сајам здраве хране овим поводом одржан је на овај дан у холу школе.

Велики број ученика је учествовао показујући свој одговоран однос према здрављу промовишући здраву храну богату витаминима, минералима и антиоксидантима.

Промоцијом и конзумацијом воћа у облику воћних салата, смути сокова, природних сокова и чајева од лековитог биља показали су наши ђаци да постоји свест о добробити истих за здравље.

Централна тема сајма је била лековито биље и њихова свакодневна употреба у циљу очувања здравља. Забележено је велико интересовање ученика, али и одговорно ангажовање у реализацији сајма. Подршка професора увек је присутна … нешто је и забележено.

Слике говоре више о речи, да нико није остао гладан, каже професорка Гордана Антић.

Организација : Актив природних наука