После успеха на општинском и окружном такмичењу Књижевна олимпијада, наши ученици су се пласирали на републички ниво.
Марко Стојковић, ученик одељења Е14, смер информационе технологије, освојио је 2. место, а Лука Миленковић, такође из одељења Е14, ИТ смер, освојио је 3. место.
Они су показали изузетан ентузијазам у времену када се све мање чита.
Протеклих дана они су не само уживали у књижевним делима, већ су их и проучавали, дружили се са римама и стилским фигурама, мотивима и епохама.
Пуно среће на следећем нивоу такмичења желимо ученицима и њиховој менторки, професорки српског језика Јасмини Николић.




