Теслина научна фондација организује такмичење

ТЕСТ ЗНАЊА / ЛИТЕРАРНИ РАДОВИ /ЛИКОВНИ РАДОВИ/ПРАКТИЧНИ РАДОВИ

Теслина научна фондација Србијa (ТНФС), у јубиларној 160. години од рођења Николе Тесле, покренула је активност такмичења ученика основних и средњих школа у Србији које у свом називу носе име Николе Тесле.

Наша школа је један од партнера у овом пројекту. Ученици могу да учествују на тесту знања везаном за живот и дело Николе Тесле. Први део такмичења биће у нашој школи до 10.маја 2016. Три првопласирана учесника ићи ће на финално такмичење у Београд . За тест знања обратити се професору Бракус Славољубу или професорки Марији

Поред учествовања на тесту општег знања о лику и делу Николе Тесле могу да шаљу радове инспирисане Теслиним радом из следећих области:

1. литерарне радове (без ограничења) обратити се предметном наставнику
  2. ликовне радове (без ограничења) обратити се професорки Јасмини Шумар
  3. практичне радове –макете , функционални модели и сл (без ограничења) обратити се професору Бракус Славољубу

ТНФС награђује по три рада из сваке области. Проглашење победника биће обављено на завршној свечаности у оквиру манифестације „Теслин народ 2016“ коју организује Фондација јула 2016. Предвиђене су прикладне награде.