Када сте послењи пут послали или добили писмо?

Развој технологије са собом је донео нове трендове. С обзиром на чињеницу да је промена једино што је стално, комуникација је постала знатно другачија. Некада су људи једни другима писали писма, а сада пишу мејлове и СМС поруке.

11. мај је Светски дан писања писама. У част томе ученици одељења Е23 и Е12 спровели су акцију под будним оком професорке српског језика Јасмине Николић, у оквиру које су писали писма и иста делили случајним пролазницима у центру града. Изненађени пролазници су одмах отварали и читали писма, са великим степеном пажње јер су их редови руком написани вратили у дане када су писма била саставни део њиховог живота. Ишчекивање поштара, тражење правих речи, папира далеко је иза свих пролазника који су на дар од ученика наше школе добили писмо.
Искрено се надамо да је наша мисија оживљавања времена у коме су хартије које чувају различите емоције људима цртале осмех, успешно обављена.

Захваљујемо се ученику Милошу Милосављевићу Е23 што је фотографисао целу акцију.