CISCO, Oracle и ECDL у ЕГШ “ Никола Тесла“

Од ове године ЕГШ “ Никола  Тесла“ постала је део пројекта “Превазилажење дигиталног јаза развојем IKT вештина младих људи у Србији“. Циљ пројекта је да се, кроз едукацију наставника и омогућавање приступа средњим школама материјалима и глобалном систему  CISCO академија, обезбеди могућност  за развој IKT  вештина младих у Србији. Крајњи исход овог пројекта је да се лакше превазиђе дигитални јаз и омогући брже и лакше запошљавање.

У ЕГШ “ Никола Тесла“ већ две године функционише сарадња између наше школе и  Oracle академије.  У овом пројекту ангажовани су професори који могу да издају сертификате ученицима за базе података и јава програмирање.  Такође, школа као   ECDL центар стекла је  право да издаје   сертификате ученицима који имају оцене четири и пет из информатике.